En çok atık pil toplayan okullar ödüllendirildi

OSMANİYE Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi'nin (TAP) ortaklaşa düzenlediği pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara günlerde ödülleri verildi. 
2015-2016 öğretim yılı içerisinde Osmaniye'de en çok pil toplayan 11 okula futbol, voleybol ve basketbol toplarından oluşan spor setleri ve plaket ile TAB tarafından bir okula yazıcı ve satranç seti ödül olarak verildi. Ödülleri Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu Yüceer okul müdürlüklerine tek tek taktim ederek duyarlıklılarından dolayı öğrencilere ve idarecilere teşekkür etti.
TOPLAM 345 KİLO ATIK PİL TOPLANDI  
Atık pil toplama kampanyasında Çukurova Kız İmam Hatip Lisesi 115 kg pil toplayarak geçen yılda da olduğu gibi 1. oldu. Dede Korkut İlköğretim Okulu 95 kg pil toplayarak 2. olurken, Şehit Oğuz Apanoğlu İlkokulu 16 kg. pil toplayarak 3. oldu. Kampanya çerçevesinde 31 okuldan toplam 345 kilo atık pil toplandığı kaydedildi. Osmaniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün kontrolünde atık pillerin çevreye verdiği zararlar konusunda bilinçli bir kamuoyu oluşturmak ve çevreye karşı duyarlılığını artırmak için okullarda bilinçlendirme çalışmaları yapıyor.
Bu kampanya sonucunda Osmaniye Belediyesi hem kilolarca atığı toplayarak ekonomiye kazandırırken,  atık pillerin çevreye zarar vermeden güvenli bir şekilde toplanmasını sağlandığı kaydedildi.


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

İBRAHİM GÖK
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr