OKÜ'de Örnek Kişilikler Paneli

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü Örnek Kişilikler Projesi" kapsamında Osmaniye Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi işbirliğinde ilk panel yapıldı. Etkinlik çerçevesinde şair, yazar ve fikir insanı Ali Fuat Başgil’in konu alındığı Örnek Kişilikler Paneli OKÜ Amfisi’nde düzenlendi.
Programın açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdür V. Garip Yıl yaptı. Yıl, “Amacımız, yaşadığımız yerlerin mimarisinden tutun da başka başka özelliklerine kadar sizlere yön veren isimleri sizlere tanıtmaktır. Geçmiş ile gelecek arasındaki kültürel bağları oluşturacak kilit taşlarını yerleştirmek, köprü oluşturmak bunun yanında gençlere örnek kişilikler üzerinden rol model sunarak öykünmelerini sağlamak, gençlerin ilgilerini kültürel alanlara çekmektir” dedi.
Türk medeniyetinin örnek kişisinin Ali Fuat Başgil olduğunu ifade eden OKÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Demirtaş, “Şehrin gelişmesi, insanın gelişmesini; insanın gelişmesi, şehrin gelişmesini sağlar. Şehir ve insanın gelişmesi, kültürün gelişmesini; kültürün gelişmesi ise bir medeniyetin oluşmasını sağlar. Türk medeniyeti, şehir ve insanın birlikte gelişmesiyle teşekkül etmiştir. Bu medeniyetin köşe taşlarından biri ve önemli bir temsilcisi de Ali Fuat Başgil’dir” dedi.
Programın sonunda sunumu gerçekleştiren Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Demirtaş’a İl Kültür ve Turizm Müdürü Garip Yıl ve programı izlemeye gelen Özel Bilim Koleji öğrencileri de çiçek takdim etti.


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

Mehmet ÖZER
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr