Osmaniye’de 7 Acil Yardım Ambulansı hizmete girdi

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYE'de 7 Acil Yardım Ambulansı düzenlenen törenle hizmete girdi. İl Sağlık Müdürlüğü Fakıuşağı Ek Hizmet Binası bahçesinde düzenlenen törene Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Vali Yardımcısı Süleyman Yılmaz, Bahçe Belediye Başkanı İbrahim Baz, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz yaptı. Osmaniye’deki sağlık hizmetleri ve projeler konusunda bilgi veren Dr. Mehmet Cingöz, "İl Merkezimizde 10, Kadirli ilçesinde 5, Düziçi ilçesinde 4, Bahçe ilçesinde 2, Toprakkale ilçesinde 2, Hasanbeyli ve Sumbas ilçelerinde 1’er olmak üzere toplam 25 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ile hizmet vermekteyiz. 112 Acil Sağlık Hizmetleri sunumu kapsamın 277 personeli bulunmaktadır. Bugün hizmete alınacak olan 7 ambulans ile birlikte İl Ambulans Servisi Başhekimliği ambulans sayımız 37 olacaktır." diye konuştu. Açılışı gerçekleşecek olan İl Sağlık Müdürlüğü Fakıuşağı Ek Hizmet Binası hakkında da bilgi veren Dr. Mehmet Cingöz, ek binada İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünün hizmet vereceğini kaydetti.
Törende konuşan Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ise gelecek nesillerin hem sağlıklı hem de donanımlı olarak yetişmesi için sağlık ve eğitim sektörlerine çok önem verdiklerini ifade ederek, hizmete alınan ambulansların hayırlı olmasını diledi.
Vali Kerem Al ise Osmaniye’nin güzel insanlarına hizmet etmek gayretinde olduklarını ifade ederek, “Hükümetimizin sağladığı imkânlar, sağlık alanında yapılan hizmetler konusunda elimizi güçlendirdi. Bugün 7 Acil Yardım Ambulansını halkımızın hizmetine sunuyoruz. Tüm amacımız halkımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu araçların bu doğrultuda, kaliteli bir şekilde hizmet vermesini diliyorum. Hayırlı olsun." diye konuştu.
Konuşmaların ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilk yardım eğitimlerinin neticesinde başarılı olan köy muhtarlarına sertifikaları Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ve protokol mensupları tarafından verildi. Daha sonra, hizmete giren 7 ambulansın anahtarları istasyon şeflerine, Vali Al ve protokol mensupları tarafından teslim edildi.
Ambulansların teslim töreninin ardından İl Sağlık Müdürlüğü Fakıuşağı Ek Hizmet Binasının açılışı Vali Kerem Al ve protokol mensupları tarafından yapıldı. Vali Al, binanın hayırlı hizmetlere vesile olmasını dileyerek açılış kurdelesini kesti. Daha sonra protokol mensupları ile birlikte hizmet binasını gezen Vali Kerem Al, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz’den bilgi aldı. Dr. Cingöz, 288,75 metrakare oturum alanına sahip binada, İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünün hizmet vereceğini kaydetti. Vali Al’a toplantı salonunda acil sağlık hizmetleri konulu sunum yapıldı. 


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

İBRAHİM GÖK
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr