Osmaniyeli Off-Road'çılar yeni dernek çatısı altında toplandı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
OSMANİYELİ Off-road sporcuları, yeni kurulan 'Osmaniye Doğa Sporları Eğitim ve Off Road Spor Kulübü Derneği' çatısı altında toplandılar. Dernek Başkanı M. Çağdaş Bağdatlı ve üyeleri, Aşiyan Kahvaltı ve Kahve Evinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Daha önceki dernekten ayrılan birçok üye ile birlikte yeni kurdukları dernek çatısı altında bir araya gelindiğini belirten Başkan Bağdatlı, şuanda 30 üyelerinin olduğunu ve 25 Off-Road aracının bulunduğunu söyledi.
Başkan Bağdatlı, Osmaniye Doğa Sporları Eğitim ve Off - road derneğinin, dayanışmanın, kardeşliğin, samimi olmanın, esas alındığı sınıf, meslek, grup ayrılıklarının olmadığı; üyelerinim birbirine dostça ve sıkıca, bağlanmanın verdiği güçle kurulan bir dernek olduğunu belirtti.
Derneğimizin amacı hakkında da bilgi veren Bağdatlı, "Türk toplumumuzun ahlaki değerlen ile örtüşen sosyal ve kültürel yapımızı sevgi ve saygı içerisinde yardımlaşmanın esas alınarak ve bütün bu ilkeleri tutkunu olduğumuz spor dal, olan Offroad'la örtüştürmektir. Derneğimiz bu spor dalının tanınması, sevilmesi ve gelişmesi için kurulmuştur. Vizyonumuz ise Offroad sporunun bir zengin sporu olmadığının, asıl olanın bu işe gönül vermekten geçtiğini , geçmiş tarihte atalarımızın atlarla aştığı engelleri bugün bizlerin araçlarımızla geçtiğimizi göstermek ve OffRoad'a olan ilgiyi arttırmaktır. Akdeniz bölgesinin incisi olan Osmaniye'mizi bu spor dalıyla öne çıkarıp yapılacak olan oyun ve yarışlarla Akdeniz Ülkelerindeki offroad tutkunlarıyla birlikte olup uluslararası organizasyonlara imza atacak konuma getirmektir.Aynı zamanda Doğu-Batı sentezini işleyip Osmaniye'mizin coğrafi konumunda destek alarak ülkemizin Doğusunda ve Güneyinde yer alan ülkeleri Osmaniye'mizdeki etkinlikle buluşturmaktır" dedi.


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

İBRAHİM GÖK
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr