Piknik alanına 1500 Kök fidan dikildi

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE'nin Kadirli İlçesine Bağlı Karatepe Köyü Aslantaş Milli Parklar Hitit Yarımadası Günübirlik Piknik alanına, Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 1500 kök fidan dikimi yapıldı. Osmaniye Orman ve Su İşleri Şubesinin desteği ve Doğa, Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği'nin öncülüğünde Orman Fidanlık Şefliğinden temin edilen Fıstık Çamı, Dut, Melisa, Ceviz, Çınar ve Ortanca gibi fidanlar, TEAŞ Aslantaş HES ilk ve Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerin de katılımıyla toprakla buluşturuldu.
AMAÇ YABAN HAYATININ DESTEKLENMESİNE KATKI SAĞLAMAK
Dernek Başkanı Bünyamin Akın, bu tür organizasyonlara öncülük etmeye devam edeceklerini belirterek, "Yeni kurulmuş bir dernek olmamıza rağmen kuruluş aşamamızı kısa sürede tamamlayarak  çeşitli organizasyonlara öncülük etmeye başladık. Geçtiğimiz günlerde Dünya Su günü etkinlikleri kapsamında 750 kök fidanı yine öğrencilerimizle birlikte Tüysüz Beldesi Tepe Mevkiindeki Su Deposu civarındaki boş arazi ile Beldedeki Okul, Cami ve Kur'an Kursu bahçelerine dikimini sağlamıştık. Önümüzdeki günlerde ise yine 2 bin 500 kök fidanı Kadirli ilçemizde düzenleyeceğimiz bir organizasyonla dikimlerini gerçekleştireceğiz. Amacımız Korunan alanlarda yaban hayatının desteklenmesine katkı sağlamaktır." dedi.
Programa Vali Yardımcısı Süleyman Yılmaz, Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Nuri Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz, Osmaniye İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hayri Sarı, İl Şehircilik Müdür Vekili Ayşe Sarı, Ceyhan Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Funda Eşki, Doğa Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Bünyamin Akın, Yönetim Kurulu Üyeleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı. Program sonunda katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu. 


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

İBRAHİM GÖK
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr