Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, İspanya'ya gidecek

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Merkez Özel Beren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören Acil Tıp Teknisyeni ve Hemşirelik bölümü öğrencileri, İspanya'ya gidecek. Kurumun, Avrupa Birliği "Ambulanslarda Sunulan Sağlık Hizmetleri Stajı" isimli Erasmus projesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından kabul edildi. Proje kapsamında 24 öğrenci, 4 refakatçi öğretmen 10 - 25 Nisan 2016 tarihleri arası iki haftalığına İspanya'ya gidecek. Proje Ulusal Ajansa sunulan 1944 proje teklifi arasından değerlendirilerek seçilen 209 proje arasında yer aldı.
Özel Beren Eğitim Kurumları Kurucusu Turgay Özözen, "Ülkemizde ilerleyen ve büyüyen sağlık sektörünün en önemli unsurlarından birisi de ambulans hizmetleridir. Acil durumdaki hasta için hayati öneme sahip ambulans hizmetlerinin kaliteli olması gerekmektedir. Kalitenin yakalanması için gerek donanımsal gerekse personel açısından standartları yakalamak önemlidir. Proje konusu olan Ambulans Hizmetleri Sunumu katılımcıların mesleki eğitimlerinin bir parçasıdır. Acil Tıp Teknisyeni ve Hemşirelik alanındaki öğrencilerimiz meslek yaşamlarında görev alacakları alan olan Ambulans Hizmetlerinde staj yapacaklardır, "dedi.
Turgay Özözen, projeyle öğrencilerin mesleki bilgi ve donanımları artırılması, hizmet bilincinin gelişmesi, özgüvenlerinin gelişmesinin sağlanacağını belirterek, "Burada amaç öğrencilerin etkili ve hızlı karar alma kabiliyeti kazanmaları ve sundukları hizmetin kalitesinin artmasını sağlamaktır. Ayrıca öğrencilerimizin hem sosyal ve kültürel hem de dilsel alanda gelişimler yaşaması amaçlanmaktadır. Projemizin yazım aşamasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve sonrasında bize her türlü sorunumuzda yardımlarını esirgemeyen Ulusal Ajans yetkililerine ve danışmanımıza çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

Mehmet ÖZER
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr