Şehit aileleri ve Gaziler onuruna yemek

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Valiliği Tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek düzenlendi. Gala Tesislerinde düzenlenen yemeğe şehitlerimizin yakınları ile gazilerimiz ve ailelerinin yanı sıra, Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcıları Mehmet Öz ve Muammer Balcı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri katıldı.

Yemek öncesinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, “Vatan topraklarını korumak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının ve birliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir. Devletimiz ve milletimiz, şehit ve gazilerimiz asla unutmamıştır ve unutmayacaktır” dedi.

Vali Kerem Al ve protokol mensupları, şehit aileleri ve gazilerle birlikte oturarak yemek boyunca sohbet ettiler. Yemeğin ardından Kuran-ı Kerim okundu ve Alibeyli Camii İmam Hatibi Yunus Çetinkaya tarafından şehitlerimizin ve vefat etmiş gazilerimizin ruhlarına dua edildi