TEOG Sınavı Öncesi Öğrencilere Motivasyon semineri

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE'de Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavına girecek olan 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik 'Başarı tesadüf değildir' konulu moral motivasyon semineri düzenlendi. Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından, Nisan ayında gerçekleştirilecek olan TEOG sınavları öncesi, Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türk tarafından, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencilerine, sınav kaygısı ve baş etme yolları ile motivasyon hakkında bilgiler verildi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Oğuzhan Yurtseven, açılış konuşmasında, "Türkiye'yi emin ellere emanet etmek istediğimiz, geleceğimiz sevgili gençler. Sayın Rektör Yardımcımız Murat Türk Bey ile görüşmelerimizde kendisinden, öğrencilerimizin sınav öncesi heyecanları yenmelerini, hayata ve eğitimlerine farklı bir bakış açısı kazandırma amaçlı olarak ricada bulunduk. Hocamda bizleri kırmadı ve gençlere değer verdiği için sınav gününe kadar söyleşiler düzenleyeceğiz. Eminim bu toplantıdan sonra hayatınıza farklı bir bakış açısı geleceğinizden de daha farklı değerlendirmeler yapacağınızdan eminim. Sizlere başarılar diliyor ve bu seminerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese de teşekkür ediyorum" dedi.
Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türk ise öğrencilere sınav öncesi farklı bir bakış sunmak adına böyle bir organizasyon başlatıldığını belirterek, "Faydalı olduğumuzu düşündüğümüz için de devam ettireceğiz bu söyleşilerimizi." dedi.
Murat Türk, daha sonra öğrencilere, görüntülü sunumlar, küçük testler eşliğinde söyleşisini gerçekleştirdi. Gazi Mustafa Kemal Ortaokul Müdürü Cemalettin Çakır ise seminerin düzenlenmesinde katkısı olan başta İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman olmak üzere Şube Müdürleri ve personelleri ile Rektör yardımcısı Prof Dr. Murat Türk'e teşekkür etti. 


Copyright © 2015
Cevdetiye Belediyesi

e-Belediye

Birimlerimiz

İBRAHİM GÖK
Cevdetiye Belediye Başkanı


Belediye İLetişim Bilgileri
Telefon: (0328) 834 21 10
Faks: (0328) 834 21 10

e-Posta: bilgi@cevdetiye.bel.tr