Üniversiteli öğrencilerden Kan Bağışı kampanyasına destek

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)


OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi sosyal sorumluluk alanında gönüllü kan bağışının önemi ve farkındalığın oluşturulması konusundaki duyarlılığını, Karacaoğlan Yerleşkesi’nde Kızılay tarafından yapılan kan bağışı kampanyası ile gösterdi. Bu kapsamda, Adana Kızılay Kan Bağış Merkezi ve OKÜ Kulüplerinden Genç Fikirler Kulübü işbirliğinde bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artmasına yönelik bir kampanya gerçekleştirildi.
OKÜ kulüplerinden Genç Fikirler Kulübü Adana Kızılay Kan Merkezi ile birlikte kan bağışı kampanyasına dikkati çekmek için OKÜ Lezzet Vadisi Öğrenci Yemekhanesinde dikkat çekici bir etkinliğe imza attı. Öğrencilerin yemekhanede yoğun olarak bulundukları zaman diliminde kulüp öğrencileri birer birer ayağa kalkarak kan bağışı konusunda dikkat çeken sloganlar attı.
Öğrenci yemekhanesini dolduran öğrenciler tarafından alkışlarla karşılanan etkinlik sonrasında hep bir ağızdan kan bağışına olan duyarlılık yüksek sesle ifade edildi. Kampanya kapsamında ayrıca, Karacaoğlan Yerleşkesi’nde bulunan D Blok ve E Blok içerisine kurulan stantlarla öğrenciler hem bilgilendirildi hem de kan bağışı kabul edildi.
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıllarda her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen kan bağışı kampanyaları, bundan sonra da düzenli aralıklarla devam edeceği ifade edildi. Kampanyada bilinçli ve düzenli kan bağışçısı sayısının artması hedefleniyor.